Kategoria: Działalność gospodarcza

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Masz problem z działalnością gospodarczą? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Założenie firmy przez osobę z zajęciem komorniczym

Bogusław Nowakowski • Opublikowane: 2015-06-08

Mam zajęcie komornicze, spłacam długi. Zastanawiam się nad założeniem działalności. Czy gdybym otwarła gabinet oraz świadczyła usługi w domu klienta, komornik może zabrać wyposażenie lub konto firmowe? Co z pieniędzmi otrzymywanymi „do ręki”?

»Wybrane opinie klientów

Bardzo dokładnie omówione przedstawione zagadnienie, nie zostało pominięte żadne moje pytanie, argumentacja poparta przepisami prawnymi. Jedynie wydaje mi się, że cena była dosyć wysoka (300zł), ale może to wynikało z faktu, że na tle przedstawionego problemu miałam kilka pytań. Na początku się wahałam gdy dowiedziałam się ile będzie mnie kosztować porada, ale po jej przeczytaniu jakoś ją przełknęłam, gdyż odpowiedź była bardzo wyczerpująca i konkretna.
Katarzyna
Ok. Polecam w przyszłości gdy będę miał wątpliwości z pewnością skorzystam z porad.
Bartosz, 31 lat, geodeta
Rezygnuję , że swojego adwokata , który ma wąski zakres swoich usług , tutaj mam kompleksową pomoc w zakresie prawa . Zdecydowanie polecam!!!
Marcin, 46 lat
Rzeczowo i na temat. Polecam. Skożystam w przyszlosci.
Marek
Terminowo prosto merytorycznie czuję że to odpowiedź na MOJE pytanie a nie \"gotowiec\"
Małgorzata, 56 lat, Menedżer

Komornik może działać, wykonując wskazania wierzyciela lub posiadając od niego zlecenie na poszukiwanie majątku dłużnika, i samodzielnie go poszukiwać oraz zajmować.

Komornik ma zapewne wskazany środek egzekucyjny w postaci zajęcia rzeczy ruchomych należących do Pani. Nie wie, pod jakim adresem tę działalność Pani będzie miała. Jak wierzyciel ustali adres Pani działalności, to na jego zlecenie komornik zajmie rzeczy ruchome tam się znajdujące, a należące do Pani. Jeżeli ma zlecenie na poszukiwanie majątku, to ewentualnie samodzielnie ustali adres Pani działalności i zajmie rzeczy ruchome pod tym adresem.

Spłacanie długu przez komornika nie powoduje, że nie może on nic więcej zrobić. Egzekucja trwa cały czas i może on stosować wskazane przez wierzyciela środki egzekucyjne (lub wszelkie – jak ma zlecenie na poszukiwanie majątku dłużnika).

W praktyce – można umówić się z komornikiem na spłaty miesięczne i o ile wierzyciel nie będzie na niego naciskał, o tyle tak może pozostać do całkowitej spłaty.

Zajęcie konta firmowego jest jak najbardziej możliwe. Bank wskaże wierzyciel lub znajdzie go komornik.

Przy przyjmowaniu pieniędzy od klientów w formie gotówki – komornik, aby dokonać ich zajęcia, musiałby wiedzieć, gdzie Pani będzie i od kogo będzie te pieniądze otrzymywać. Przy wielu klientach i rożnych miejscach świadczenia usług (w tym w domu klienta) komornik nie jest w stanie tego ustalić i zjawić się chwili, gdy Pani otrzymuje lub ma otrzymać od nich pieniądze.

Miałby wtedy prawo dokonać przeszukania Pani ubrania i zabrać pieniądze, kosztowności.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Masz problem z działalnością gospodarczą? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »
{* .script("js/zaczekaj.js") *}