Kategoria: Działalność gospodarcza

Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Masz problem z działalnością gospodarczą? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Pełnomocnik do prowadzenia działalności gospodarczej

Aleksander Słysz • Opublikowane: 2015-03-04

Moja synowa choruje przewlekle. Jak może zabezpieczyć swoją działalność gospodarczą, by nie było przestojów w prowadzeniu firmy, jeśli będzie chora? Zawieszenie działalności spowodowałoby utracenie klientów. Może da się ustanowić np. pełnomocnika do prowadzenia działalności gospodarczej?

Aleksander Słysz

»Wybrane opinie klientów

Bardzo dokładnie omówione przedstawione zagadnienie, nie zostało pominięte żadne moje pytanie, argumentacja poparta przepisami prawnymi. Jedynie wydaje mi się, że cena była dosyć wysoka (300zł), ale może to wynikało z faktu, że na tle przedstawionego problemu miałam kilka pytań. Na początku się wahałam gdy dowiedziałam się ile będzie mnie kosztować porada, ale po jej przeczytaniu jakoś ją przełknęłam, gdyż odpowiedź była bardzo wyczerpująca i konkretna.
Katarzyna
Ok. Polecam w przyszłości gdy będę miał wątpliwości z pewnością skorzystam z porad.
Bartosz, 31 lat, geodeta
Rezygnuję , że swojego adwokata , który ma wąski zakres swoich usług , tutaj mam kompleksową pomoc w zakresie prawa . Zdecydowanie polecam!!!
Marcin, 46 lat
Rzeczowo i na temat. Polecam. Skożystam w przyszlosci.
Marek
Terminowo prosto merytorycznie czuję że to odpowiedź na MOJE pytanie a nie \"gotowiec\"
Małgorzata, 56 lat, Menedżer

Najprostszym i zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem zapewniającym funkcjonowanie przedsiębiorstwa w okresie niezdolności do pracy spowodowanej chorobą osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, niepowodującym utraty zasiłku chorobowego, jest ustanowienie pełnomocnika do prowadzenia działalności gospodarczej na okres choroby.

Jeśli pełnomocnik będzie działał nieodpłatnie, to co do zasady mamy tu do czynienia z powstaniem przychodu z nieodpłatnego świadczenia usług. Niemniej jednak w opisanym przypadku (gdy teść i synowa udzieliliby sobie w razie potrzeby takich pełnomocnictw) wartość tego nieodpłatnego świadczenia (obliczona zgodnie z art. 11 ust. 2–2b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) jako otrzymana od osób zaliczonych do I w rozumieniu przepisów o podatku od spadków i darowizn wolna jest od opodatkowania.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>


Indywidualne Porady Prawne specjalistów

Masz problem z działalnością gospodarczą? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy
wizytówka Zadaj pytanie »
{* .script("js/zaczekaj.js") *}